4-kocici-dratenka-drzak-pejsek

Pejsek a kočička – věrní společníci do kuchyně

Autor: / 1 Komentář / 168 Zhlédnutí / 28/07/2015

Takové mytí nádobí…no, povím vám, nebyla to dřív zrovna má nejoblíbenější činnost. Napřed jsem hledala někoho, kdo by ho myl za mě (všichni moji kamarádi, známí i cizí lidé ale kupodivu odmítli) nebo kdo by mi alespoň vydatně pomáhal. Jako už tolikrát v člověčí historii, i tentokrát se ukázalo, že řešením je obrátit se na nejlepšího přítele člověka – pejska. A že k psíkovi neodmyslitelně patří dáma kočičí, to už jinak nebude, takže tihle dva čtyřnozí chlupáči teď v mé kuchyni pomáhají, až se jim od pacek práší. Pojďme je teď spolu chvíli pozorovat při práci.

 

 1-kocici-dratenka-drzak-pejsek

 

Mohl by to být klidně vtipný a praktický držák na houbičku, ale nenechte se zmýlit. Žádný držák, tohle je prostě pejsek (vlastně ještě štěňátko) Miki. Dělá na mě psí oči, v tlamičce odhodlaně drží svou houbičku ve tvaru kosti, umí kroutit hlavou, takže si ho můžu nastavit tak, jak potřebuju a mám svého psího pomocníka pořád při ruce.

 

2-kocici-dratenka-drzak-pejsek

 

Když ho pěkně poprosím, přinese mi i kartáč na nádobí nebo podrží náhradní houbičku. Tu díky němu už nikdy nehledám a navíc houbička snadno schne a neválí se mokrá na kuchyňské lince. Za tyhle věrné psí služby nechce psík nic jiného, než nějaké to podrbání za ušiskama a to mu ráda dopřeju. Malý Miki mi stojí věrně po boku při každém mytí nádobí a já se na ty hrnce a pánve díky němu vážně docela těším. Vždyť jen se na něj koukněte. Odolali byste mu? Já tedy ne.

 

 

3-kocici-dratenka-drzak-pejsek

 

Á, tady už máme Nelly, pejskovu kámošku. Kočička Nelly má celý den plné packy práce. Musí totiž kontrolovat každý špinavý kousek nádobí, od pánví, hrnců, talířů až po hrnky. Jakmile vidí, že nádobí potřebuje zásah drátěnky, pustí se do drhnutí. Když zrovna náhodou nemá nic na práci (obvykle když obědvám v restauraci), leží na zádíčkách a hraje si s drátěnkou stejně jako kdyby to bylo klubíčko vlny. Je roztomilá, čiperná a za všech okolností veselá. Dokonce i když má před sebou připálené hrnce od francouzských brambor, neztrácí humor a pořád se tak trošku usmívá pod kočičí fousky.

 

4-kocici-dratenka-drzak-pejsek

 

Miki s Nelly se neuplatní jenom v kuchyni. Pomoc při mytí nádobí je sice jejich hlavní náplň práce (i zábavy), ale rádi podrží i nějakou laskominu, se kterou chtějí překvapit někoho, koho mají rádi. Na své domácí mazlíčky se zkrátka můžu vždycky spolehnout. ;)

 

www.pylones-eshop.cz

Jeden Komentář

  1. Tak tohle jsou velice zajímavé dárky do kuchyně a mně se moc líbí, hlavně ten pejsek jak drží tou houbičku :)

Váš Komentář

Email (nebude poskytnut)